Multinet Up’ın yaptırdığı araştırmaya göre

Multinet Up tüm sektörlerden seçilen firmaların, çalışanlarına yemek verme konusundaki yaklaşımlarını inceleyen kapsamlı bir araştırma yaptırdı. Bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından yapılan çalışmaya göre şirketlerin % 35’i öğle yemeği için çalışanlarına nakit para desteği sağlarken, % 21’i yemek kartı veriyor.

16 Aralık 2016, İstanbul. Türkiye’de akıllı çözümler sektörünün lideri olan Multinet Up şirketleri ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak onlara daha iyi hizmet verebilmek için kurumların çalışanlarına öğle yemeği konusundaki yaklaşımlarını öğrenmeye yönelik önemli bir araştırma yaptırdı.

Bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından gerçekleştirilen çalışma hemen tüm sektörlerden firmaları kapsadı. Görüşülen firmaların %35’i çalışanlarına öğle yemeği için nakit para verdiğini belirtti. Bunu  %27 ile yemekhane ve %21 ile yemek kartı çözümleri izledi. Çalışmaya katılan şirketlerin % 10’u anlaşmalı restoranla çalıştıklarını, % 7’si ise dışarıdan catering hizmeti aldıklarını belirtti.

Bu kısmı ayrı bir haber konusu yapabiliriz dedik? Ne dersiniz?

% 90!a varan vergi avantajı denildiğinde firmalarda ilk akla gelen çözüm ortağı: Multinet Up

Yemek ödenekleri konusunda ise Restonet çözümü ilesunduğu fırsatlar sayesinde Multinet Up firmaların ilk akla gelen çözüm ortağı oldu. Bu çözüm firmaların, çalışanlarına sağladığı yemek ödeneklerini Multinet kartları üzerinden, Multinet Up’ın sunduğu değer yaratan çözümler, avantajlar ve kullanım kolaylıklarıyla kullandırabilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda şirket yönetiminin bu alandaki çalışmaları denetleyebilmelerini ve muhasebeleştirebilmelerini sağlayan hizmetleri barındırıyor.

Bu çözüm, nakit ödeme sistemi ile karşılaştırıldığında, %90’a varan vergi avantajı sağlayarak şirketlerin yemek maliyetlerini azaltıyor ve şirket ortamında yemek hizmeti vermenin zorluklarından kurtarıyor. Tek fatura kolaylığı ile firmaların operasyonel yükünü hafifletiyor. Ayrıca, yükleme, kayıp/çalıntı kart bloke işlemleri, fatura detayları gibi konularda 7/24 güvenli işlem yapabilme kolaylığı sağlıyor. Bakiye ve harcama bilgilerini takip edebilme imkânı sunuyor ve günlük harcama limiti belirlenebilmesine olanak veriyor.