Fırıncılık mesleğinin mihenk taşlarından biri olan hamurkârlar, Pakmaya Uygulama Merkezi’nde bir araya geldiler. Ekmek yapımında yeni trendlerin konuşulduğu etkinlikte Pakmaya’nın çeşit ekmek ürünleri de ustaların beğenisine sunuldu.

30 Mart 2015 / İstanbul – Fırıncılık mesleğinin temel halkalarından birini oluşturan hamurkârlar, Pakmaya Uygulama Merkezi’nde (PUM) düzenlenen bir etkinlikte bir araya geldi. Bilgi birikimlerinin paylaşıldığı ve canlı bir görüş alışverişine sahne olan etkinlikte ekmek yapımındaki yeni eğilimler ve sektöre ilişkin gelişmeler değerlendirildi.

Ekmekte zengin bir ürün portföyüne ve iddialı ürünlere sahip olan Pakmaya, tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği Meyveli Ekmek, Kafkas Çöreği, Damla Sakızlı Ekmek, Ege Sultani Çöreği’nden oluşan çeşit ekmek ürünlerini ustaların beğenisine sundu. Ürünler katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Pastacılık ve unlu mamuller sektöründe, pastane ve fırın işletmecileri ile ustaları bir araya getirmeyi amaçlayan Pakmaya, “PUM Buluşmaları” etkinliğini önümüzdeki günlerde genişleterek sürdürecek.

PUM yeni ufuklar açıyor

Sektördeki yerli ve yabancı deneyimli ustalar için katılabilecekleri aktiviteler gerçekleştiren PUM, sektör temsilcilerine ve çalışanlarına yeni ufuklar açıyor ve onlara kendilerini geliştirmeleri için fırsat sunuyor. Yeniliğe, değişime özellikle açık bir sektör olan Pastacılık ve Unlu mamuller dünyasındaki pastane ve fırın işletmecileri ile ustalar, Pakmaya’nın bu girişimi ile özledikleri desteğe kavuştular.

PUM’da işlerine değer katacak yeni çeşitleri tanımanın yanı sıra demolar ve çalışmalar yapma olanağına da sahip olan ustalar diledikleri zaman merkezin imkânlarından yararlanabiliyorlar. PUM tüm profesyonellere yasalar, tebliğler ve yönetmelikler çerçevesinde doğru ürün özellikleri ve doğru üretim metotları hakkında bilgiler de sunuyor.

 

Pakmaya Hakkında:

Pakmaya markası ile Türkiye’de fırıncılık sektöründe bilimsel yöntemlerle üretilen maya kullanımının öncülüğünü yapan ve tüm ülkede kullanımını yaygınlaştıran Pak Gıda, 1972 yılında kurulmuştur. Pakmaya kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün 250.000 ton yaş maya kapasitesiyle dünyanın 130 ülkeye ihracat yapan sayılı büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Pakmaya, maya üretimi ve üretim kapasitesi bakımından Türkiye’de lider, dünyada ilk üç firma arasında yer almaktadır. www.pakmaya.com.tr