seranitgrup1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Seranit porselen olarak 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor.

2012 yılında ise, Serra markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor.

Serra’nın her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor.

Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 41 ayrı renk seçeneği ile 23 model mutfak, 12 model de banyo ürünü ve yapı gereçleri alanında ise Oxipaint, Oxicoat, Seranit DRC Isıtıcı Panel, Seramont adında 4 değişik yenilikçi ürünü bulunuyor.

Seranit Grup’un haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.