Borusan Holding’in Yassı Çelik Grubu şirketlerinden biri olan Kerim Çelik aynı zamanda dünya standartlarında Çelik Servis Merkezi (ÇSM) hizmetlerinin de Türkiye’deki ilk uygulayıcısıdır. 50 yılı aşkın deneyimiyle halen ÇSM hizmetleriyle üretim zincirinde çelik üreticisi ve nihai ürün arasında önemli bir aşamayı oluşturuyor. Beyaz eşya, otomotiv ve yan sanayileri, inşaat, makine ve yedek parça, radyatör, aydınlatma, ısıtma / havalandırma, çelik mobilya imalatçıları, mobilya aksesuarı ve kablo taşıma sistemleri sektörleri hizmet verilen başlıca sektörlerdir.

Ürün gamı sac (CR), sıcak daldırma galvanizli sac (HDG), asitlenmiş yağlanmış sıcak sac (P&O) boyalı sac (CC) gibi ürünlerden oluşuyor.

Manisa şubesi 2005 yılında faaliyete geçen Kerim Çelik aynı yıl Sefaköy’deki merkez şubesini Tuzla’ya taşıdı. Bunlara ek olarak 2008 yılında Bursa şubesini açtı. Son olarak Ekim 2011’de 4’üncü şubesini Adana’da açtı. 500 bin ton’un üzerindeki üretim kapasitesi ve 200 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.