1994 yılından bu yana iş makinalarında dünyanın lider markası Caterpillar’ın Türkiye temsilcisi olan Borusan Makine ve Güç Sistemleri Caterpillar’ı Türkiye’nin yanı sıra 1997 yılından beri Azerbaycan ve Gürcistan’da, 1999’dan beri Kazakistan’da ve 2004’ten beri Kırgızistan’da temsil ediyor. Müşterilerinin operasyonlarının bulunduğu Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Yakın Doğu pazarlarında da ikinci el satış faaliyetleri bulunuyor.

Kuruluşundan bu yana genel inşaat, altyapı projeleri ve madencilik gibi sektörlere yönelik Caterpillar iş makinalarının satış, pazarlama, yedek parça, servis, ikinci el satış ve kiralama hizmetlerini yürüten BMGS. Türkiye’deki yaygın hizmet ağı ve deneyimli elemanlarıyla Borusan güvencesini müşterilerine yansıtıyor. İstanbul’daki merkezine ek olarak Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki bölge müdürlükleri ve bunlara bağlı Bursa, Diyarbakır, Trabzon, Antalya ve Trakya şubeleriyle faaliyetlerimizi sürdürüyor. Türkiye genelinde toplam 31 hizmet noktası bulunuyor.

Satış ve satış sonrası hizmetlerine ek olarak Kiralama ve Sertifikalı İkinci El Makina hizmetleri de bulunuyor. Bu kapsamda müşterileri 0-2 yaş arası yeni Cat makinalarını kiralayabiliyorlar. İkinci el hizmetlerini ise Sertifikalı İkinci El Makina hizmeti kapsamında, garantili bir şekilde sunuyor.

Ürün gamında Caterpillar ürünlerinin yanı sıra, Metso, Mantsinen ve Hoist markalarının ürünleri de bulunuyor. Geniş ürün gamında ekskavatörler, yükleyiciler, dozerler, greyderler, bekolu yükleyiciler, asfalt sericiler, döşeyiciler, mobil kırıcılar, forkliftler ve kompaktörler yer alıyor.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri 2012 yılında Caterpillar Tünel Makineleri’nin temsilciliğini alarak Caterpillar firmasının bu iş kolunda dünyadaki temsilcilik düzeyindeki ilk iş ortağı oldu. Buna ek olarak 80 ülkedeki yaygın yapılanmasıyla dünya AWP (personel yükseltici platform) pazarındaki ilk üç üreticiden biri olan Genie ürünlerinin de temsilciliğini aldı.

Borusan Makine ve Güç Sistemleri son olarak, taş ve agrega yıkama alanında lider Kuzey İrlanda merkezli CDE Global firmasının temsilciliğini aldı.
Borusan Makina haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.