1973 yılında kurulan Borusan Lojistik, 2000 yılından bu yana ‘entegre lojistik hizmet sağlayıcı’ olarak Türkiye Lojistik Hizmetleri, Liman Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri olmak üzere dört stratejik alanda hizmet veriyor. Borusan Lojistik, 5 binden fazla müşterisine hizmet sunuyor.

Mevcut 450 metrelik lineer rıhtım uzunluğu ve ileri teknolojik ekipmanları ile Borusan Limanı, Türkiye’de bu alandaki en yüksek standartları sağlıyor. 2012 yılında başlamış olan ve 2 yıl sürecek yatırımlar sonrasında 450 metrelik lineer rıhtım 615 metreye uzatılacak.

Türkiye genelinde toplam 230.000 metrekareye ulaşan kapasitedeki depolama alanıyla geniş bir yelpazede hizmet sunan Borusan Lojistik yurtdışında faaliyetlerini 4 kıtada kurduğu 6 şirketi ile Amerika, Hollanda, Cezayir, Ortadoğu ve Kazakistan’da Borusan Logistics markasıyla sürdürüyor.

Borusan Lojistik Avrupa’ya yönelik hizmetlerinde de yeni bir dönem açtı. Sektörde tren sahibi ilk şirket olarak Tarifeli Multimodal Tren Taşımacılığı hizmetini başlatan Borusan Lojistik Türkiye – Avrupa arasında sunduğu bu çevreci proje kapsamında kapıdan kapıya entegre hizmetler sunuyor.

Borusan Lojistik Kasım ayında Balnak Lojistik’in hisselerinin tamamını satın almak için anlaşma imzaladı. Satın alma Rekabet Kurumu tarafından onaylandıktan sonra Borusan Lojistik, satış gelirleri açısından Türkiye lojistik sektörünün lider kuruluşu olacak.

Borusan Lojistik haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.