Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla Türkiye’deki mekanik tesisat profesyonelleri “Four Effects Mühendislik Buluşmaları” kapsamında bir araya geldi. İlk kez yapılan ve Mekanik Tesisat sektörünü buluşturan bu organizasyonun ana teması “Mekanik Tesisat; Geleceğin Kompleks Projeleri” ydi.

11.05.2018, İstanbul. Borusan Mannesmann’ın proje ortaklığıyla, mekanik tesisat sektörünün önde gelen kuruluşlarından DekoGroup tarafından düzenlenen “Four Effects Mühendislik Buluşmaları”, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Çırağan Sarayı Kempinski’de yapıldı.

Türkiye’de ilk kez yapılan ve her yıl tekrarlanması planlanan bu etkinlik aynı zamanda mekanik tesisat sektörünün 4 ana bileşenini; yatırımcıları, tasarımcıları, yüklenicileri ve tedarikçileri bir araya getiren ilk networking organizasyonu olma özelliğini taşıyor. Etkinliğe proje, uygulama ve taahhüt firmalarının yanı sıra uluslararası yüklenicilerin temsilcileri, yapı sektöründeki önemli firmaların satın alma müdürleri, devam eden projelerin şantiye şefleri ve müdürleri, belediye yöneticileri, inşaat, gayrimenkul ve yatırım firmalarının temsilcileri katıldı. İletişim ve görüş alışverişine olanak sağlayan, sektörde bilgi birikiminin artmasına ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan “Four Effects Mühendislik Buluşmaları”nın ilki katılımcılar tarafından beğenildi.

Firmaların stand açarak ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulduğu toplantıda gazeteci Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde yapılan üç panelde önde gelen firmaların yönetici ve temsilcileri sektörün sorunlarını ve geleceğini tartıştı. 800 profesyonelin katıldığı etkinlikte Borusan Mannesmann da sektöre damga vuran dijital platformu “Mekan”ı tanıtan bir sunum yaptı.

Borusan Mannesmann’dan sektörün gelişimini destekleyen platform: Mekan

Borusan Mannesmann, mekanik tesisat sektöründe dijital iletişimi desteklemek ve nitelikli bilgiye erişimi artırmak için Mekan adlı dijital platformu hazırladı. Sektörde faaliyet gösteren inşaat firması yetkili uzmanlarına, proje firması mühendis ile teknikerlerine ve taahhüt firması mühendislerine özel hazırlanan Mekan platformu sektörün ihtiyacı olan interaktif bilgi paylaşımının yapılabileceği bir networking alanı olacak şekilde oluşturuldu.

www.mekanbybmb.com web sitesinden ve mobilde IBM Connections uygulaması üzerinden kullanılabilecek bu platformda üç farklı iş grubunda yer alan profesyonellerin kendi alanlarında çalışan kişilerle iletişim kurabilecekleri topluluklar yer alıyor.

Kullanıcılar bu platform üzerinden projelerini anlatabiliyor, yazılı veya görüntülü yayınlar ve sorular paylaşabiliyor. Bunlarla beraber uygulama içerisinde vaka analizleri, proje reklamları, webinar’lar, “Sorunu Sor Saatleri” gibi tüm kullanıcıların kariyer gelişimlerine fayda sağlayabilecek içeriklerin yer alması planlanıyor. Sektör derneklerinin yayınları ve etkinlik davetleri de kullanıcılarla paylaşılabiliyor. Ayrıca Mekan’da yer alan “Danışman” uygulaması ile kullanıcılar ihtiyaç duydukları durumlarda Borusan Mannesmann müşteri temsilcilerine tek tıkla ulaşabiliyorlar.