‘IT Strateji Günü’ teknoloji liderlerini bir araya getirdi

Karel’in ev sahipliğinde bu sene ikincisi gerçekleşen IT Strateji Günü’nünde bulut mimarisi ve servisleri, siber güvenlik, wireless ve network, yapay zekanın IT sistemlerini etkileyen uygulamaları ile ilgili Türkiye IT sektörüne ilişkin orta ve uzun vadeli öngörüler konuşuldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikte Karel, Aruba, Amazon, Force Point, Google, IBM, Invictus, ITStack, Juniper Networks, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım A.Ş. ve Trend Micro gibi IT sektörünün lider şirketleri bir araya geldi.

14 Eylül 2018 – İstanbul; Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Karel’in ev sahipliğinde 13 Eylül 2018 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde bu sene ikincisi gerçekleşen IT Strateji Günü’nünde Aruba, Amazon, Force Point, Google, IBM, Invictus, IT Stack, Juniper Networks, Logo, Microsoft, Özgür Yazılım A.Ş. ve Trend Micro gibi IT sektörünün lider şirketleri bir araya geldi. Etkinlikte insan odaklı siber güvenlik çözümleri, veri merkezi evrimi, yapay zeka, hibrit bulut çözümleri ve bulut güvenliği ile önümüzdeki beş yılın teknolojik trendleri konuşuldu. Ayrıca Türkiye ekonomisinin bugünkü durumu IT sektörü bakış açısıyla mercek altına alındı.

Etkinliğin amacının 2019 yatırım planları öncesinde yeni teknoloji trendlerinin işletmelere sağlayacağı faydalarla, barındırdığı risklere dikkat çekmek olduğunu belirten Karel Stratejik Planlama ve Pazarlama Danışmanı Nurşen Yıldırım “Bugün burada IT sektörünün lider şirketleriyle birlikte yeni teknolojilerin tüm sektörlerin gelişiminde oynadığı önemli role dikkat çekerek, mevcut sistemlere entegre edilmesi sırasında karşılaşılabilecek zorluklara, güvenlik risklerine ve bunların nasıl yönetileceğine odaklandık. Yapay zeka, bulut ve hibrid sistemlerin IT yöneticileri tarafından kullanımı büyük sıçramalar yaratacak. Tüm bu değişim gerçekleşirken oluşan büyük verinin analizi, güvenle korunması, işlenmesi ve karar mekanizmalarında kullanılabilir hale gelmesi büyük önem taşıyor” dedi.

IT sektörüne yön veren lider firmaların, şartlar ne olursa olsun duraklamak gibi bir lüksü olmadığına vurgu yapan Nurşen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:IT sektörünün hem lokomotif görevi görmesi hem de teknolojik döngü hızının yüksek olması nedeniyle ekonomik durgunluk dönemleri içinde çok cazip fırsatlar barındırıyor. Bu bilinçle ve bugün burada oluşan sinerji ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz”.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen ve tüm gün süren IT Strateji Günü’ne üç yüzün üzerinde şirket yöneticisi ile IT karar vericisi katıldı.

 

Karel Hakkında:

1986 yılında kurulan Karel, telekomünikasyon alanında üstyapı sınıfında, en küçükten en büyüğe kadar her büyüklükteki işletme için özel telefon santralları ve çevre birimleri, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları olmak üzere çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz haberleşme sistemleri geliştirip, tasarlıyor, üretiyor, bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor, satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştiriyor. Kurumsal müşterilerine sunduğu Bulut Bilişim şemsiyesinde, Tümleşik İletişim ve Çağrı Merkezi, video konferans gibi çözümleriyle de yakınsama alanında öncülük ediyor. Entegrasyon projeleriyle yaratılan katma değeri arttıran Karel, bunun önemli bir parçası olarak görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da faaliyet gösteriyor. Karel, iletişim altyapısı konusunda kamu ve özel sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler ve savunma sanayine yönelik ürün ve çözümler hazırlıyor.

Toplam 1600’ü aşkın çalışanı İle Türkiye’nin konusunda en gelişmiş  Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Karel, üretim süreç ve tesisleriyle 20 yılı bir süreden beri Türkiye telefon santralı pazarında açık ara lider konumundadır. Sadece Türkiye’de 700 bin işletmede PBX sistemleri kullanılırken, ağırlıklı olarak Asya, Afrika, Yakındoğu ve Ortadoğu bölgelerinde olmak üzere 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyor. Dünyada 12 milyonu aşkın kullanıcı iletişimini Karel sistemler üzerinden gerçekleştiriyor. Uluslararası araştırma kurumlarının verilerine göre Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra Avrupa’nın ilk 3, dünyanın ilk 15 PBX üreticisinden biridir. Daha fazla bilgi için lütfen www.karel.com.tr‘yi ziyaret ediniz.