WAGGENER EDSTROM WORLDWIDE – TRIBECA İLETİŞİM DANIŞMANLIK İŞBİRLİĞİ

Çeşitli sektörlerden ulusal ve uluslararası bir çok şirkete, STK’lara ve yerel yönetimlere iletişim danışmanlığı hizmetleri sunan Tribeca İletişim Danışmanlık ile küresel düzeyde faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen halkla ilişkiler şirketlerinden Waggener Edstrom Worldwide (WE) İş ve Hizmet Üretimi Ortaklığı sözleşmesi imzaladılar.

Çok yönlü halkla İlişkiler hizmetleri alanında, dünyanın önde gelen şirketlerinden Waggener Edstrom Worldwide (WE) ile Tribeca İletişim Danışmanlık arasında, birlikte iş ve hizmet üretimini esas alan bir partnerlik sözleşmesi imzalandı.

Waggener Edstrom Worldwide için, Türkiye halkla ilişkiler sektörüne giriş anlamına gelen sözleşme, Tribeca İletişim Danışmanlık için de sınır ötesi pazarların kapılarını açıyor.

İmzalanan sözleşme vesilesi ile yapılan açıklamada, Waggener Edstrom Worldwide EMEA (Avrupa, Orta-Doğu, Afrika) Bölgesi CEO’su David Ingle, “Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, Türkiye pazarına girmek için çok uygun bir zamanlama ile hareket ediyoruz. Hızlı büyüyen bir ülke olan Türkiye, aynı zamanda “İpek Yolu” coğrafyasındaki ekonomiler ve Avrupa arasında bir köprü olma niteliği de taşıyor” dedi. Ingle, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketimizin WE Global Alliance (Küresel Ortaklıklar) programı doğrultusunda, Türkiye iletişim hizmetleri pazarında gerçekleştirdiğimiz bu ortaklıkla; uluslar arası şirketlerin bir çok paydaş nezdindeki iletişim ihtiyaçlarını, bu alandaki en yetkin bireyleri bir araya getirerek karşılayacağız.”

“Türkiye’nin dünyanın hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak bir çok uluslararası şirketin takip ekranında olduğunu, eşzamanlı olarak da,  bugün artık bir çok Türk şirketinin de uluslar arası pazarlarda yeni fırsatların peşinde olduğunun altını çizen Tribeca İletişim Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Cem İlhan ise, “Waggener Edstrom Worldwide ile imzaladıkları iş ve hizmet ortaklığı anlaşmasının, bu dinamiklere uygun olarak, hem şirket olarak hizmetlerini uluslar arası yetikinlikler anlamında geliştirdiğini hem de yeni ve güçlü iş geliştirme fırsatları sunduğunu” belirtti.

Waggener Edstrom Küresel Ortaklıklar programı, değişik ülkelerden müşterilerine etkin ve yüksek kaliteli iletişim hizmetleri sunan benzer iş yaklaşımına sahip bağımsız şirketler arasında bir  topluluk oluşturmayı hedefliyor.

Waggener Edstrom Worldwide Hakkında

Waggener Edstrom Worldwide çok uluslu bir halka ilişkiler hizmet şirketidir. 1983 yılında kurulmuştur ve bir şahıs şirketidir. 2004 yılında PRWeek Dergisi tarafından “Yılın En İyi Büyük Ajansı” seçilmiş ve 2006 yılında Holmes Raporu’nda “En İyi Hizmet Alınacak Büyük Ajans” olarak gösterilmiştir. Dünya çapında 15 ofiste 700 çalışanı olan Waggener Edstrom Worldwide, Teknoloji, Sağlık, Kamu İşleri, Kurumsal İletişim ve Tüketici Pazarlaması olmak üzere beş temel faaliyet alanında hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için bkz. :  www.WaggenerEdstrom.com