Karel, TUBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na destek veriyor

TUBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na destek veren Karel, girişimciliğin bireysel bazda bir kariyer seçeneği, ülke açısından da potansiyel bir kaynak olduğuna dikkat çekti. Bu doğrultuda eğitim sisteminin yeniden düzenlemesi gerektiğine vurgu yapan Karel, bu değişimin ekonomi üzerinde çok olumlu etkileri olacağını söyledi.

09 Ağustos 2018 –  Karel ve Bilkent Cyberpark işbirliği ile desteklenen TUBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG), teknoloji konusunda iş fikri olan gençleri hayallerini gerçekleştirmeye çağırıyor. Değerlendirme sonunda başarılı bir girişime dönüşme potansiyeli taşıyan iş fikirlerine, iş planı hazırlama desteği ile ilgili eğitimler verilecek ve mentörlük hizmeti sunulacak.

Programa verdikleri destekle ilgili açıklama yapan Karel Ar-Ge Haberleşme Sistemleri Grup Yöneticisi Alper Sarıkan, Türkiye’deki emek-yoğun sektörlerdeki büyüme fırsatlarının sonuna gelindiğine dikkat çekerek, işsizlik sorununun çözümü ve ekonomik büyüme için Türkiye’nin önündeki en büyük fırsatın, Ar-Ge, yaratıcılık ve inovasyonu doğrudan destekleyen bir eğitim sistemi olduğunu belirtti. Bu doğrultuda inovatif bireysel girişimciliğin desteklenmesi gerektiğini ifade eden Sarıkan, “Girişimcilik bireysel bazda bir kariyer seçeneği olduğu kadar, ülke açısından önemli potansiyel bir kaynaktır. Devletin, özel sektör, üniversiteler ve teknoparklar ile birlikte hareket ederek genç girişimcileri desteklemesi çok memnuniyet verici. Karel olarak TUBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na verdiğimiz destek bizi bu yüzden çok heyecanlandırıyor. Gençlerimizin başarılarına katkı sunabilmek ve Türkiye’nin önündeki sorunlara karşı, yapıcı ve kalıcı çözümlerin bir parçası olmaktan Karel olarak gurur duyuyoruz. Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin ortaya çıkartılması için bu ve benzeri oluşumların artması gerekiyor” dedi.

Cyberpark bünyesinde 15 yılı aşkın süredir hizmet veren 1000 m2’lık Kuluçka Merkezi TUBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı’na ev sahipliği yapacak. Programın kazanan girişimcilere ücretsiz eğitimler, mentörlük seminerleri verilecek ve küresel pazarı hedefleyen girişimcilere ilgili networke ulaşım olanağı sunulacak. Programa yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenciler ile mezunlar katılabiliyor. Başvurular Ağustos ayında değerlendirmeye alınacak.

Detaylı bilgi için: http://biggmarka.cyberpark.com.tr/#home

 

Karel Hakkında:

1986 yılında kurulan Karel, telekomünikasyon alanında üstyapı sınıfında, en küçükten en büyüğe kadar her büyüklükteki işletme için özel telefon santralları ve çevre birimleri, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları olmak üzere çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz haberleşme sistemleri geliştirip, tasarlıyor, üretiyor, bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor, satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştiriyor. Kurumsal müşterilerine sunduğu Bulut Bilişim şemsiyesinde, Tümleşik İletişim ve Çağrı Merkezi, video konferans gibi çözümleriyle de yakınsama alanında öncülük ediyor. Entegrasyon projeleriyle yaratılan katma değeri arttıran Karel, bunun önemli bir parçası olarak görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da faaliyet gösteriyor. Karel, iletişim altyapısı konusunda kamu ve özel sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler ve savunma sanayine yönelik ürün ve çözümler hazırlıyor.

Toplam 1800’ü aşkın çalışanı İle Türkiye’nin konusunda en gelişmiş Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Karel, üretim süreç ve tesisleriyle uzun yıllardır Türkiye telefon santralı pazarında açık ara lider konumundadır. Sadece Türkiye’de 700 binden fazla işletmede PBX sistemleri kullanılırken, ağırlıklı olarak Asya, Afrika, Yakındoğu ve Ortadoğu bölgelerinde olmak üzere 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyor. Dünyada 12 milyonu aşkın kullanıcı iletişimini Karel sistemler üzerinden gerçekleştiriyor. Uluslararası araştırma kurumlarının verilerine göre Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra Avrupa’nın ilk 3, dünyanın ilk 15 PBX üreticisinden biridir. Daha fazla bilgi için lütfen www.karel.com.tr‘yi ziyaret ediniz.