Türkiye’deki dijital dönüşümün mimarı inovasyon ve girişimciliğe önem veren gençler olacak

Büyük Sıçrama  Belgeseli tanıtım etkinlikleri kapsamında 18 Mart Çarşamba günü Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde bir panel gerçekleşti. Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu etkinlik sonrası yaptığı açıklamada; Türkiye’nin dijital dönüşümünün mimarı inovasyon ve girişimciliğe önem veren gençler olacak dedi

18 Mart 2015 – Istanbul; Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği sponsorluğunda yapımı gerçekleşen ve Karel’in destekçilerinden olduğu Büyük Sıçrama  Belgeseli tanıtım etkinlikleri devam ediyor. 18 Mart Çarşamba günü Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikte panel konuşmacılarından biri Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu oldu. Belgesel, elektronik ve bilişim sanayisinde Ar-Ge temelli katma değeri yüksek üretimin, inovasyonun ve girişimciliğin  geliştirilmesi  hedeflerine katkı sağlamayı ve bu yönde bir kurumsal hafıza oluşturmayı amaçlıyor.

Panelden sonra Büyük Sıçrama Belgeseli ile ilgili açıklama yapan Tunaoğlu, “Günümüzün rekabetçi ortamında, farklı ürün ve çözümleri en kısa sürede pazara sunabilme kabiliyeti teknoloji firmaları için kaçınılmaz bir gereklilik. Farkı yaratacak olan ise inovasyon. Bir ülkenin Ar-Ge ve inovasyon yeteneği kendi başına oluşmuyor; büyük bir eko sistemin doğal sonucu olarak ortaya çıkıyor” dedi.

Gelişmiş ülkelerde bu konuların birincil öncelik taşıdığını belirten Tunaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de de bu konuda bir bilinçlenmenin yaratılması ve politika üretenlerin dikkatinin bu noktaya daha çok çekilmesi amacıyla yapılan Büyük Sıçrama Belgeseli’ne Karel olarak katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kendi teknolojisini yaratan bir şirket olan Karel, kuruluşundan itibaren Ar-Ge ve inovasyon gücünü en önemli katma değer olarak görmüş ve bu yönde yatırım yapmıştır.

Ar-Ge temelli ve katma değeri yüksek üretimin sürdürülebilir kalkınmadaki önemi anlaşıldıkça, bunun temel taşı niteliğinde olan inovasyon ve girişimcilik hak ettiği değeri ve desteği gördükçe gençler, Türkiye’nin dijital dönüşümünü çok daha kolay gerçekleştirecek. İnovasyon kabiliyeti olan Ar-Ge’siyle bu yeteneği somut ürün ve hizmete dönüştürebilen firma sayısı arttıkça, bunlara yenilerinin eklenmesi çok daha kolay olacak ve ülke olarak daha hızla hedefe yaklaşacağız. Projede emeği geçen ve katkı sunan herkesi kutluyorum.”

Büyük Sıçrama  Belgeseli radyo-telsiz ile başlayan ve zaman içinde elektronik ve bilişim sanayisine dönüşen gelişmelerin Türkiye’nin modernleşmesine sağladığı katkının genç kuşaklara aktarılmasını hedefliyor. Belgesel 7 şehirde 12 üniversitede gerçekleşecek etkinliklerle tanıtılacak.

Büyük Sıçrama  belgeseli hakkında detaylı bilgi almak için  http://www.buyuksicrama.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Karel Hakkında:

1986 yılında kurulan Karel, ana faaliyeti telekomünikasyon alanında çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde  PBX sistemleri ve bu sistemlere ait, yüzlerce çevre birimini geliştirip tasarlıyor, üretiyor ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor. Kurumsal müşterilerine sunduğu Tümleşik İletişim ve Çağrı Merkezi çözümleriyle de yakınsama alanında öncülük ediyor. Görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da faaliyet gösteren Karel, iletişim altyapısı konusunda kamu ve özel sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler ve savunma sanayine yönelik ürün ve çözümler hazırlıyor.

Toplam 1400 çalışanı İle Türkiye’nin konusunda en gelişmiş  Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Karel, üretim süreç ve tesisleriyle sektörünün pazar lideri konumunda yer alıyor. Sadece Türkiye’de 600 bini aşkın işletmede PBX sistemleri kullanılırken, 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyor. Dünyada 10 milyonu aşkın kullanıcı iletişimini Karel sistemler üzerinden gerçekleştiriyor. Uluslararası araştırma kurumlarının verilerine göre Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra Avrupa’nın ilk 3, dünyanın ilk 15 PBX üreticisinden biri. Daha fazla bilgi için lütfen www.karel.com.tr‘yi ziyaret ediniz.